Her bireyin kendine has farklı yapısı olduğundan, yüzme eğitimi bireysellik arz eder. Psikoloji, bilgi ve beceri birikimi, yetenek, algı kapasitesi, geçmişte yaşanmış tecrübeler bireyleri olumlu veya olumsuz  etkiler.

 

   Öğrenciyi tanımak ve ona göre farklı eğitim manevraları uygulamak kendisinin bir beceride daha kolay öğrenmesine imkan sağlar.

   Özel yüzme dersi seanslarında öğrencinin ihtiyacı olan tarzda çalışmalara  yer verilerek kısa zamanda başarıya ulaşması sağlanır.

 

Adından da anlaşılacağı üzere özel yüzme derslerinde kişinin seviyesine göre dersler planlanır ve uygulanır. Böylece enerji ve zamandan yüksek oranda tasarruf edilmiş olunur. Öğrenciye özel çözümler sunulması başarıyı da beraberinde getirir.

 

Bilinmelidir ki; ortalama olarak 3-4 seanslık grup eğitiminde elde edilen sonuç birebir özel eğitim ile 1 seansa indirilebilir.

 

Özel yüzme dersleri esnektir ve öğrencinin uygun olduğu zamanlara göre planlanır.

 

Kimler Özel Ders Almalıdır?

 Zaman bulamayanlar, sabit çalışma saatlerine sahip olmayanlar için idealdir.

 

Kişinin psikolojik çekinceleri, zihinsel ve fiziksel zorlukları var ise özel yüzme dersi almalıdır.

 

Su korkusu, yüzme fobisi var ise özel ders alınmalıdır.

 

Daha önce tehlike geçirdiyse,

 

Fiziksel sorunu var ise,

 

Bel ve boyun fıtığı sorunu olan kişilerde düzenli ve doğru teknik ile yüzme sonucunda sorunun tamamen ortadan kaldırıldığı görülebilmektedir.

Skolyoz sorunu olan kişilerin düzenli ve doğru yüzme teknikleri ile çalıştığında eğrilik derecesini düzelttiği görülmüştür.

Yüzme suyun kaldırma kuvveti ile yatay şekilde yapılan bir branş olduğu için eklemleri rahatlattığı, bütün kas guruplarını çalıştırdığı için özellikle bel ve boyun fıtığı ve skolyoz sorunlarında omuriliği tutan kasları güçlendirdiği için faydası göz ardı edilemeyecek kadar yüksektir.

Lisanslı sporcular, gerek teorik gerekse uygulamalı olarak sporcularımızın bilinçlenmesi, teknik donanımın artışına yönelik antrenmanların uygulanması ile performansın en üst düzeye ulaşması amaçlanmalıdır.

 

Program; 

 

  3 -5 yaş / 6-12 yaş / 13-16 yaş ve 16+ Yetişkinleri kapsıyor. Alışılagelmiş hareketlerin düzeltilmesi, yaş ne kadar büyükse o kadar zorlaşıyor.

 

Ders içeriği; 

     Suya alışma evresi,

     Yüzme öğrenme,

     Su korkusu var ise, su korkusunu yenme,

     Su üzerinde kalma,

     İlk evrede, Serbest ve Sırtüstü Teknik Yüzme eğitimi,

     İleri seviye evrede, 4 teknik öğrenim ve gelişim süreci,

     Küçük yaş grupların da, kurum ve kulüpler için altyapı hazırlık dönemi,

     8 - 9 - 10 / 16 yaşa kadar olan sporcularda, teknik geliştirme ve müsabık olan sporcular için danışmanlık,

     Sualtı teknik analiz, hata tespit yöntemi ile teknik destek ve çözümler,

     Kondisyon antrenmanları, bireylerin isteğine göre, yüzme kalitesinin arttırmak için öncesi, kara antrenmanları veya fitness antrenmanları ile ek destek paketleri sunuyorum.

     Yüzme, egzersiz olarak diğer sporlardan birçok yönüyle farklı ve özgün bir spordur. Suyun içinde yapılmasından dolayı;

Sporcular ve bireyler akışkan bir ortamda, havadan 1000 kat daha fazla yoğun olan su içinde, vücutlarını bir sıvı maddeye karşı iterek ilerlemeye çalışırlar.

     Kolların ve bacakların beraber veya ayrı ayrı kullanılması, yatay pozisyonda yapılıyor olması, enerjinin sadece suda değil aynı zamanda, suda su üzerinde kalmak için kullanılmasıdır.​

     Su, hareketini engelleyen katı cisimlere karşılaşana kadar kırılmamış, düzgün akıntılarla yayılma eğiliminde olan moleküllerden oluşur. Su moleküllerinin düzgün yayılımına "laminar"denirken engellenmiş akıma "turbulent" denir.

 

​     Vücudun su üzerinde kalabilme kabiliyetleri yüzme bakımından önemli bir faktördür. Fiziksel yapıları dolayısıyla kaslı ve yüksek yoğunluğa sahip insanların batma eğilimleri vardır.

     Hangi yaşta olursa olsun, kadınlar erkeklerden önemli miktarda yağa sahiptir. Bu nedenle kadınlar hidrodinamik kaldırmanın sonucu erkeklerden kolay su üzerinde durabilirler. Ayrıca yağın vücutta dağılımına göre kadınların bacaklarında fazla yağ olması ve yataylığı sağlamaya yardım etmesi, erkeklerde ise bacakların batması gibi bir durum da mümkün olabilir. Bu batma, sürtünmeyi arttırır ve yüzmenin verimini azaltır.

 

     Su korkusu olan bir birey, bilinçsiz olarak kasların gerilmesi ile merkez ağırlık noktasında dengeyi sağlayamadığı için, yaşanmış olan panik ve telaş ile suya batmaya başlar. Alacak olduğunuz eğitimde su üzerinde durma, sakinliği koruma ve vücudumuzu yatay pozisyonda doğru şekilde su üzerinde kalmasını sağlarız. Yapılmış olan tekrarlar ve suda zaman geçirmeniz su korkusunu yenmenizi sağlayacaktır.

 

     Kendinize olan güveni sağlayıp, akabinde teknik gelişim sürecine girilir. Düzenli antrenmanlar sayesinde, hedef doğrultusunda veya "sağlık için spor" gelişim süreci başlamış olur.

Neden İsmet Sezgin?

     Mesleğimi 2002 yılından itibaren icra etmekte ve sizlere hizmet vermekteyim. Her seviyeye yönelik geniş kapsamlı yüzme programları deneyimlerim ile, eğitici ve öğretici olarak, her bireyin kişisel gelişimini en üst seviyeye ulaştırmayı hedeflemekteyim.

Yüzme branşının çocuklarımıza katkısı nedir?

     Bu konu benim için en mühim konudur. Geleceğimiz olan çocuklarımız ;

 • Suda yaşamayı öğrenmeli,

 • Sağlıklı bir beden ve dolayısıyla sağlıklı bir zihin yapısına sahip olurlar.

 • Kötü alışkanlıklardan uzak bir ortamda, enerjilerini pozitif olarak kullanır.

 • Sosyal çevreye uyum sağlamış olurlar.

 • Karakter gelişimi olumlu yönde olur ve kendilerine olan güvenleri artar.

 • Spor yapma sevgisini kazanmış olurlar. Bu atmosferde yetişirler.

 • Suda, temel yüzme becerileri gelişir.

 • Başarılı olma sürecini öğrenirler.

 • Kendileri için değerli hedefler koyarlar.

 • Antrenman disiplini, çalışma ahlakını ve disiplinini iyi yönde geliştirir.

 • Sportif başarı ve eğitim alanındaki başarıları tetikler.

 • Yüzme sporunu, ileri yaş dönemlerinde yaşam tarzı haline getirirler.

 

Derslerimizi nerede yapıyoruz?

     

Beşiktaş / Gayrettepe Dedeman Otel`de yapıyoruz.

Havuz hakkında bilgi verir misiniz?

     Havuzumuz, 1.33 derinliğinde ve 22 metre uzunluğundadır. Sıcaklık çocuklar ve yetişkinler için ideal hava koşullarına göre ayarlanır. Dedeman Otel kalitesinde her daim temizlik ve temizlik şartları titizlikle takip edilir.

Havuza gelirken yanımda ne getirmeliyim?

     Tesisimiz size sterilize edilmiş havlu ve terlik hizmeti sunuyor. Gelirken sadece bone, mayo / şort ve yüzme gözlüğünüzü getirmeniz yeterlidir.

     Dilerseniz ders sonrası tesis hizmeti olarak sunulan masaj, sauna ve fitness salonunu ekstra üyelik yaparak kullanabilirsiniz.

Ders gün ve saatlerimizi nasıl belirliyoruz?

     Dilerseniz sayfanın en alt kısmında bulunan randevu butonunu tıklayarak istediğiniz gün ve saat için randevu alabilirsiniz. Telefon ile iletişime geçerseniz eğer sizin ve benim müsaitliğimize göre planlama yapabiliriz.

 

DERS ÜCRETLENDİRMESİ

 

     Çok severek, vermiş olduğum eğitime istinaden, eğitim öncesi sporculuk kariyerim ve akabinde antrenör olarak edinmiş olduğum tecrübelerin birikimi ile sizlere eğitim veriyorum. Bu eğitimi hayatınız boyunca sadece bir kez alıyorsunuz. Pekiştirmesi ve ilerlemesi sizin belirlediğiniz planlamaya göre gelişim gösteriyor.

   

     Ücretlendirmelerde, kulvar kirası ücretlere dahildir. Günümüz şartlarına uygun ücretlendirme yapılır. Kulvar kirası + Eğitim olarak paket satın almış olursunuz. 

 

     Paket olarak en az 10 ders en fazla 30 ders alabilirsiniz. Kontenjan olarak her ay en fazla 10 öğrenci kabul ediyorum.

     Grup Dersi; eş, akraba, kardeş ve arkadaş olarak en fazla 2 kişi katılımda bulunabilir.

     İndirimden faydalanmak ve ayrıntılı bilgi almak için "iletişime" geçiniz.

 

Sorumluluklar Bilgilendirme;

Çocuklar ile özel ders bilgi; 3-5 Yaş/6-12 Yaş

 • Alan kısıtlı olduğu için, havuz ve tesis içerisinde gözetmen olarak sadece bir veli veya bakıcı bulunabilir.

 • Randevularımız sizin sorumluluğunuzda dır. Geç kalınması durumunda belirlenmiş olan saate ekleme yapılmaz. Anlaşılmış olan saate göre ders bitirilir.

 • Derslerimizin başarısı, sizin istikrarlı olarak derse katılımınız ile mümkündür. Hastalanma, rahatsızlık gibi durumlarda, en az 5 saat önceden derse gelemeyeceğinizi bildirmelisiniz. Aksi takdirde ders yapılmış olarak kabul edilir.

 • Devamsızlık yapılan derslerin telafisi olmamaktadır.

 • Toplantı, seyahat program değişikliği gibi durumlarda, 24 saat öncesi haber verilmez ise ders yapılmış olarak sayılır.

 • Ders bitiş tarihinde, üyeliğin yenilenmesi gerekmektedir. 

       Örneğin: Paket olarak almış olduğunuz ders sayısı 10 ders ve haftada iki gün olarak yapılması planlanmış ise, en fazla 7 haftada bitmelidir, aksi halde havuz kira ücreti tekrar talep edilir. Bu konuda ayrıntılı olarak bilgi almalısınız.

Yetişkinler ile özel ders bilgi;

 • Randevularımız sizin sorumluluğunuzda dır. Geç kalınması durumunda belirlenmiş olan saate ekleme yapılmaz. Anlaşılmış olan saate göre ders bitirilir.

 • Derslerimizin başarısı, sizin istikrarlı olarak derse katılımınız ile mümkündür. Hastalanma, rahatsızlık gibi durumlarda, en az 5 saat önceden derse gelemeyeceğinizi bildirmelisiniz. Aksi takdirde ders yapılmış olarak kabul edilir.

 • Devamsızlık yapılan derslerin telafisi olmamaktadır.

 • Toplantı, seyahat program değişikliği gibi durumlarda, 24 saat öncesi haber verilmez ise ders yapılmış olarak sayılır.

 • Ders bitiş tarihinde, üyeliğin yenilenmesi gerekmektedir. 

       Örneğin: Paket olarak almış olduğunuz ders sayısı 10 ders ve haftada iki gün olarak yapılması planlanmış ise, en fazla 7 haftada bitmelidir, aksi halde havuz kira ücreti tekrar talep edilir. Bu konuda ayrıntılı olarak bilgi almalısınız.

"Sizlere, sağlıklı bir yaşam diliyorum. Umarım suyla aranız her zaman iyi kalır."

 

İsmet SEZGİN